ایجاد یک سند جدید در کورل

,

همواره در نـرم افزارCorelDRAW  میتوانید یک فرمان را از چند روش مختلف اجرا کنید. یکی از این روش ها استفاده از کلید ترکیبی است. کاربران حرفه ای معمولااز کلید ترکیبی استفاده می کنند.

برای شروع کار بعد از اجرای نرمافزار با کلیک روی دکمه New Document در منوی خوشامدگویی، یک صفحه طراحی جدید باز کنید. یا کلیک دکمه New در نوار ابزار استاندارد نیز میتوانید یک صفحه جدید باز کنید.

part3-1
با استفاده از کلید ترکیبی N+Ctrl، مسیر File/New نیز یک سند جدید باز کنید.

part3-2

part3-3
در نرم افزار CorelDRAW میتوانید چندین سند را به طور همزمان باز کنید، اما فقط یک سند فعال است و می توانید با آن کار کنید. لیست سندهای باز در پایین منوی Window نمایش داده میشود. نام سندی که علامت خورده است، سند فعال است. برای دسترسی سریع به سندهای موجود کافی است از کلید ترکیبی Ctrl + Tab استفاده کنید تا به راحتی سند های خود را مشاهده کنید.

part3-4

تنظیمات صفحه توسط نوار ویژگی ها

بعد از ایجاد سند جدید، میتوانید با استفاده از نوار ویژگی ها، صفحه خود را تنظیم کنید. توجه داشته باشید برای ایجاد تغییرات در صفحه طراحی باید ابزار انتخاب فعال بوده و هیچ شی ای در حالت انتخاب نباشد. در این حالت نوار ویژگی ها برای تنظیم صفحه طراحی اختصاص می یابد.

part3-5

کادر سایز کاغذها

با استفاده از این کادر بازشو، اندازه کاغذهای استاندارد موجود در نرم افزار مانند A4، A3 و غیره را مشاهده می کنید، بعد از انتخاب یکی از اندازه ها، مقادیر عددی به طور خودکار در کادر Width و Height وارد میشوند.

کادرهای تغییر ابعاد کاغذ

برای ایجاد صفحه با اندازه های دلخواه، مقادیر پهنا و ارتفاع صفحه خود را با توجه به واحد اندازهگیری جاری (کادر Units) در کادر مربوطه Width و Height وارد کنید. سپس کلید Enter را فشار دهید تا ابعاد صفحه مورد نظر ایجاد شود.

نمایش صفحه طراحی

صفحه طراحی را می توانید به دو شکل افقی (Landscape) و عمودی(Portrait) نمایش دهید. کافی است روی دکمه افقی و عمودی در نوار ویژگی ها کلیک کنید تا صفحه طراحی از حالت پیش فرض عمودی به افقی و برعکس تبدیل شود.

نرم افزار CorelDRAW خروجی پروژه برای چاپ را براساس همین نمایش افقی یا عمودی تنظیم می کند پس باید حالت صفحه در ابتدای کار مشخص شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

شما میخواهید به بحث بپیوندید؟
با نظرات خود ما را یاری کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *